Ceļojuma apdrošināšana

Ceļojuma apdrošināšana

Bieži vien patīkamie ceļojuma iespaidi tiek aizēnoti ar neparedzētām, nepatīkamām situācijām: piemēram, pēkšņa saslimšana, bagāžas zādzība vai citi nelaimes gadījumi. Tāpēc, plānojot ceļojumu laicīgi ir jāpadomā par ceļojuma apdrošināšanu.

Ceļojumu apdrošināšanas mērķis ir segt ceļojuma laikā neparedzētos izdevumus.

Ceļojuma apdrošināšana – tā ir labprātīga apdrošināšana.

Pērkot tādu apdrošināšanas polisi jūs pasargāsiet sevi no neparedzētiem riskiem.

Kādas ir ceļojuma apdrošināšanas?

Medicīniskā apdrošināšana, bagāžas apdrošināšana, ceļojuma atcelšanas apdrošināšana, juridiskās palīdzības izdevumu apdrošināšana, civiltiesiskās atbildības apdrošināšana. Jūs paši izvēlaties, kādu apdrošināšanās veidu vēlaties iegādāties, piemēram, tā varbūt tikai medicīniskā apdrošināšana , ja pēkšņi saslimstat vai esat saindējies ar pārtiku. Tieši tāpat, jūs paši izlemjat, ir vai nav vērts apdrošināt bagāžu pret tās nozaudēšanu un vai ir vērts apdrošināties pret ceļojuma atcelšanu vai pārcelšanu uz citu datumu.

Tagad mazliet sīkāk par ceļojuma apdrošināšanu.

Ceļojuma apdrošināšanu piedāvā apdrošināšanas firmas, apdrošināšanas mākleri un aģenti. Ceļojuma apdrošināšanas līgumus var noslēgt gandrīz katrā ceļojumu birojā. Tikai iegādājoties apdrošināšanas polisi ceļojuma birojā jums nebūs iespējas izvēlēties apdrošināšanas kompāniju, jo biroji parasti sadarbojas tikai ar vienu . Labs risinājums – apdrošināšanas mākleri – viņi sameklēs un piedāvās jums vairākus variantus. Arī mēs paši varam iepazīties ar apdrošināšanas kompāniju piedāvājumiem un izvēlēties mums piemērotāko. Iegādāties to varam apdrošināšanas kompānijā vai caur internetu. Ja kāds no līguma punktiem nav skaidrs, obligāti ir jālūdz, lai to paskaidro. Ir svarīgi saprast visus izņēmumus vēl pirms līguma noslēgšanas. Ja to darīt negribas, bet ja ceļojuma laikā gadīsies kādas nepatikšanas, piemēram, nozags bagāžu vai jūs saslimsiet, tad jau būs par vēlu iepazīties ar līguma noteikumiem. Dažādu apdrošināšanas firmu līgumu salīdzināšana un smalko burtu piezīmju lasīšana var likties ļoti garlaicīga un tajā pašā laikā var jūs pasargāt no lieliem izdevumiem un novērst daudz problēmas.

Ceļojuma apdrošināšanas summa ir atkarīga no galamērķa, ceļojuma ilguma, apdrošināšanas summas un citiem faktoriem. Neizvēlaties apdrošinātāju vadoties tikai pēc viszemākajām cenām. Piemēram, medicīniskās izmaksas daudzās valstīs ir ļoti augstas un ja jūsu apdrošināšanas polises segums ir mazs, tad nopietnā nelaimes gadījumā ar to var nepietikt. Jo daudzveidīgākus pakalpojumus vēlaties ceļojuma laikā nopirkt, jo ilgāks ir jūsu ceļojums, jo lielākam ir jābūt apdrošināšanas polises segumam.

Pērkot ceļojuma apdrošināšanas polisi uzmanīgi izlasi noteikumus, tie katrā apdrošināšanas firmā ir atšķirīgi. Īpaši uzmanīgi izlasi par izņēmumiem – tie ir tieši tie gadījumi, kad apdrošināšanas firma kompensāciju neizmaksā. Piemēram, bagāžas apdrošināšanai ir noteikums, ka tehnika (fotoaparāts, dators) ir jāpieskata pašiem, vai ir jāizmanto mantu uzglabāšanas kamera vai seifs viesnīcā. Ja jūs mantas atstāsiet numurā, ieliktas skapī, tad to nozagšanas gadījumā apdrošināšanas firma jums izmaksāt kompensāciju atteiksies.

Ja ceļojuma laikā ar jums ir atgadījies kaut kas nepatīkams, pēc iespējas ātrāk paziņojiet par to savam apdrošinātājam. Viņš jums ieteiks, kā rīkoties tālāk. Pretējā gadījumā apdrošinātājam ir tiesības samazināt kompensācijas izmēru vai arī atteikties no tās izmaksas.

Apdrošināšanas polisi nēsājiet sev līdzi. Tajā ir noradīti jūsu apdrošinātāja ārzemju partneru kontakti un informācija, kur jāgriežas, ja ir vajadzīga medicīniskā palīdzība.

Pirms kompensācijas izmaksas apdrošināšanas firma no jums var pieprasīt pierādījumus, piemēram, izziņu no policijas vai medicīniskās iestādes.