Dzīvības apdrošināšana

Dzīvības apdrošināšana

Bieži vien cilvēki, kuri nesaprot priekš kam ir vajadzīga dzīvības apdrošināšana, reti aizdomājas par rītdienu. „Kāpēc vajag apdrošināt savu dzīvību?”, „priekš kam vispār tāda dzīvības apdrošināšana ir vajadzīga?” – tā jautā cilvēki, kuri cer, ka ar viņiem nekas slikts nenotiks.

Var iebilst, ka traumas, nelaimes gadījumi un citi dzīvībai bīstami gadījumi nemaz tik bieži nenotiek. Diemžēl, bet tomēr notiek…

Ja ir notikusi nelaime, jautājums „kāpēc vajag apdrošināt savu dzīvību?” automātiski atkrīt. Šajā gadījumā dzīvības apdrošināšana kalpo kā garantija tam, ka grūtā dzīves situācijā jūsu tuvie cilvēki nepaliks bez eksistēšanas līdzekļiem.

Tad kāpēc mums ir vajadzīga dzīvības apdrošināšana? Tāpēc, lai mēs justos pasargāti, lai nodrošinātu grūtā dzīves situācijā iztiku savai ģimenei.

Kādos gadījumos vajag apdrošināt dzīvību?

Grūti ir nosaukt situācijas, kurās dzīvību nevajadzētu apdrošināt. Dzīvības apdrošināšanas programmas ir noderīgas visiem: gan ģimenēm, gan vientuļiem un jauniem, gan padzīvojušiem cilvēkiem.

Bet it īpaši gribētos pievērst uzmanību šādiem gadījumiem:

  • Ja jūs esat galvenais un vienīgais ieņēmumu avots ģimenē.
  • Ja jūs esat jauns un vēlaties sevi apdrošināt uz ilgstošu laika periodu par izdevīgu cenu.
  • Jaunās ģimenes, ģimenes ar bērniem.
  • Ja jums ir dzīvībai bīstams hobijs (piemēram: alpīnisms, sērfings, motosports).
  • Ja jums ir bīstama profesija ( piemēram: automašīnas, vai kāda cita transportlīdzekļa vadītājs, policists, celtnieks u.c.).
  • Ja jums ir paņemts kredīts ķīlā pret nekustamo īpašumu, kurš pieder vecākiem vai citiem tuviem cilvēkiem.

Kādi ir ierobežojumi apdrošinot dzīvību?

Ierobežojumi ir to profesiju pārstāvjiem, kuru darbs saistās ar paaugstinātu riska līmeni vai ekstremālu sporta veidu mīļotājiem. Ierobežojums var izpausties kā apdrošināšanas iemaksu paaugstināšanās.

Neapdrošina cilvēkus, kuri slimo ar alkoholismu, narkomāniju, psihiskām slimībām.

Dzīvības apdrošināšanas papildus veidi.

Ja dzīvības apdrošināšana ir vajadzīga , lai paaugstinātu tuvinieku labklājību jūsu nāves gadījumā, tad papildus apdrošināšanas veidi palīdzes jums atjaunoties pēc neparedzētiem notikumiem.

Dzīvības apdrošināšanas papildus veidi dod iespēju noslēgt tieši tādu līgumu, kādu jūs vēlaties. Kopā ar pamatlīgumu , ja ir nepieciešamība, pastāv iespēja noformēt papildus apdrošināšanu, piemēram: pret nelaimes gadījumiem, kritiskām slimībām, lai varētu tikt galā ar neparedzētiem izdevumiem.

Papildus dzīvības apdrošināšana pret nelaimes gadījumiem paplašina dzīvības apdrošināšanas pamatlīgumu. Ja nāve ir iestājusies nelaimes gadījuma rezultātā, paredzētā atlīdzība nodrošinās ģimenei papildus materiālo atbalstu.

Papildus dzīvības apdrošināšana ir vajadzīga:

  • Ja jūsu profesija vai hobijs ir dzīvībai bīstami.
  • Ja jūs uzskatāt par vajadzīgu samazināt riskus līdz minimumam.
  • Jūs vēlaties saņemt papildus kompensāciju pēc traumu gūšanas.
  • Jūs redzat, ka jūsu prombūtne darbā pēc traumas gūšanas iespaido jūsu materiālo stāvokli.

Papildus dzīvības apdrošināšana kritisku slimību gadījumā palīdz segt izdevumus, kuri ir saistīti ar veselības atjaunošanu un izdzīvošanu. Smagās slimības ir: miokarda infarkts, galvas smadzeņu insults, sirds operācijas, ļaundabīgie audzēji, nieru nepietiekamība u. c.

Ko darīt, ja ir apdrošināšanas gadījums?

Cik ātri vien ir iespējams, jāinformē savs apdrošinātājs. To var izdarīt pa telefonu, faksu, elektrisko pastu vai apdrošinātāja mājas lapā.