Padomi, kā sakārtot finanses šķiršanās gadījumā

Padomi, kā sakārtot finanses šķiršanās gadījumā

Pēc laulības šķiršanas, iespējams, mainīsies jūsu finansiālā situācija. Lielākā daļa laulības šķiršanas ietver būtisku aktīvu sadali, kas var abām pusēm uz brīdi radīt naudas trūkumu. Tas ir labs laiks, lai veiktu korekcijas jūsu izdevumiem. Lai gan katras personas situācija ir atšķirīga, šie vispārīgie padomi var palīdzēt jums plānot un pārvaldīt jūsu finanses neparedzētiem gadījumiem, piemēram, laulības šķiršanas gadījumā.

Padomājiet par bērniem
• Inflācija
Jautājiet savam advokātam iekļaut bērnu uzturēšanās izmaksu korekciju. Tas katru gadu palielinās atbalsta maksājumu, lai neatpaliktu no inflācijas un saglabātu pirktspēju. Tas arī palīdzēs segt papildu izdevumus par bērniem, kad viņi kļūst vecāki.

• Apdrošinieties
Vecākam (-iem), kas maksā bērnu atbalstu, jābūt atbilstošai dzīvības un invaliditātes apdrošināšanai, lai maksājumi turpinātos neatkarīgi no tā, kas notiek.

• Augstskolas plāns
Kad jūsu laulība tiek šķirta, finanses parasti tiek aplūkotas līdz jūsu bērna astoņpadsmitajai dzimšanas dienai. Apsveriet iespēju iekļaut vienošanos par bērnu turpmāko augstskolas vai profesionālās apmācības izdevumu ietaupīšanu un/vai apmaksu. Izglītība ievērojami palielinās jūsu bērnu nākotnes peļņu.

Jauns izdevumu plāns
• Izveidojiet jaunu budžetu
Esiet gatavi izdarīt korekcijas iepriekšējā dzīvesveidā. Kad esat bijis precējies pāris, jūsu budžetā varēja būt vairāk izdevumu. Pēc laulības šķiršanas jums būs nepieciešams jauns, reāls budžets. Lai izlīdzinātu savus izdevumus, lai tie atbilstu jūsu finansiālajai situācijai pēc laulības šķiršanas, sāciet identificēt mājsaimniecības izdevumus, kurus var novērst vai samazināt.

• Palielināt ienākumus
Apsveriet veidus, kā palielināt savus ienākumus. Vai jūs varat uzņemt vairāk stundu jūsu pašreizējā darbā? Vai ir iespējams veikt otru darbu? Vai esat uzskatījuši, ka sākat blakusdarbu? Ja kādas papildu bērnu aprūpes izmaksas vai citas izmaksas radītu finansiālas problēmas, padomājiet par darbu, ko jūs varat darīt no mājām.

• Jautājiet pēc palīdzības
Jūs varētu būt tiesīgi saņemt sabiedriskos pabalstus vai nodokļu atvieglojumu pēc jūsu laulības šķiršanas finansiālā stāvokļa. Vietējās pārtikas bankas nav tikai bezpajumtniekiem; ja jums ir nepieciešama palīdzība ar pārtikas produktiem, lai apmaksātu rēķinus, sazinieties ar vietējo pārtikas banku. Galvenais ir nekautrēties un prasīt pēc palīdzības. tas var būt iesākumā grūti, bet tas nav nekas nosodāms. Vai zinājāt, ka Dž. K. Roulinga kādreiz bija tik nabadzīga, ka nākamais zemākais solis bija dzīvot uz ielas? Arī viņa šķīrās no vīra un palika ar bērnu viena pati. Viņas tagadējā finansiālā un arī ģimenes situācija ir tālu no tās, kas bija agrāk.

• Dzīvojiet ar pieejamajiem līdzekļiem
Nedzīvojiet ārpus saviem līdzekļiem, izmantojot atalgojuma dienas kredītus vai kredītkartes, lai finansētu jūsu izdevumus. Galu galā, jūs varat nokļūt ar parādiem, kas smeļas pāri galvai. Tad būs grūti veikt nepieciešamos maksājumus un pastāvēs risks zaudēt visu. Labākais veids, kā iegūt vēlamās ekstras dzīvē, ir ietaupīt tām. Budžets var palīdzēt sasniegt jūsu finansiālos mērķus, bet tikai tad, ja ievērojat budžetu.

Šķiršanās nav finansiālais krahs, ja ir iespēja jau laicīgi un pārdomāti atrisināt situāciju. Bieži vien tas ir labākais lēmums emocionāli un finansiālais stāvoklis ar laiku tikai uzlabosies. Pie tā ir jāstrādā un jo sevišķi pašā sākumā. Jo vairāk ir iespējams atrast kopsaucēju un iegūt palīdzību, jo labāks būs ilgtermiņa iznākums. Ir arī jāsaprot, ka otra persona nav tieši atbildīga par otra cilvēka finansiālo stāvokli, ja vien tas neattiecas uz bērniem, kuri ir atkarīgi no vecākiem, t.i., vēl nav sasnieguši pilngadību.